نکاتی طلایی آموزش زبان انگلیسی به کودکان

بهترین روش‌های آموزش زبان به کودک
مهر ۲۲, ۱۳۹۷
آموزش زبان به کودک
تفاوت آموزش زبان انگلیسی به کودک با بزرگسالان
آبان ۱۹, ۱۳۹۷

نکاتی طلایی آموزش زبان انگلیسی به کودکان

نکات طلایی آموزش زبان انگلیسی به کودکان را در این مقاله به اختصار دوره می کنیم

بچه‌ها را در فراروی زبان قرار دهید: کودکان هنگامی که فضا و مکانشان گرفتار و مشغول پروسه ‌ی یادگیری آنان شود به سرعت مطالب را می‌آموزند. فرصتی را به وجود آورید که بچه‌ها به گونه‌ای ناخواسته و اتفاقی از فضا و مکان پیرامون خود نیز چیزهایی را بیاموزند. به طور نمونه گفت و گوی شما با سایرین می‌تواند یک مورد در این زمینه باشد. شیان ذکر است مشاهده‌ی ابزارهای ارتباطی مانند رادیو و تلویزیون که به شکل تخصصی انگلیسی حرف می‌زنند هم قادر است در این زمینه موثر واقع گردد.

تعلیم و یادگیری زبان انگلیسی می‌بایست همراه با آهنگ و موسیقی باشد: اغلب پدران و مادران تلاش می‌نمایند با به کار گیری کتاب به بچه‌ها زبان انگلیسی را آموزش دهند اما در این شیوه کودکان خردسال اغلب فوراً کسل و مستاصل می شوند. بدین جهت شما قادرید از موسیقی و سرودهایی که به گونه ‌ای حقیقی واژه‌های انگلیسی در خود دارند بهره بگیرید و زمانی که کودکان به آهنگ مورد نظر گوش می‌سپارند با واژه‌ها و آواها و لهجه‌ها و چگونگی به کارگیری زبان آگاهی می‌یابند بنابراین سریعاً نکات ریز زبان انگلیسی را متوجه خواهند شد.

در منزل به زبان انگلیسی صحبت نمایید: کودکان خرد سال قادر نیستند بی‌درنگ عبارت سازی کنند و اندیشه‌هایشان را به زبان انگلیسی بازگو کنند. والدین می‌توانند در مورد امور و کارهای روزمره برای بچه‌ها حرف بزنند. این مساله به کودکان یاری می‌رساند شیوه‌ی پرسش کردن را بیاموزند. به طور نمونه در صورتی که تشنه هستند و تقاضای آب می‌کنند آنان را ترغیب نمایید تا با زبان انگلیسی درخواست خود را مطرح نمایند.

با مبدل ساختن آموزش به بازی ، یادگیری زبان را به لذت و تفریح تبدیل سازید: مطالعه کتب و محاوره زبان یگانه شیوه‌های آموزش زبان انگلیسی نمی‌باشند. بدین منظور تصاویر قادرند کلمات خارجی را به گونه‌ای بامفهوم به کودکان یاد دهند. می شود با به کارگیری اشارات بدن در یادگیری معانی غیر گفتاری بهره گرفت. به علاوه می‌شود کلمات و الفبای مبهم و چگونگی ادا و بیان واژه‌ها را به گونه‌ای لذت بخش و ساده و راحت به بچه‌ها یاد دهید.

قواعد دستوری و صرف و نحو زبان با مرور و تکریر بهتر خواهد شد: آموزش دستور زبان به کودکان مسئله و پیچیدگی عظیمی می‌باشد. در صورتی که با یک حالت دستور زبانی برخورد کردید آن را به زبان ساده تعریف کنید و از تعلیم جزئی و طولانی دستور زبان برای بچه‌ها اجتناب کنید. هنگامی که بچه‌ها یک شکل و قالب غلط را بیان می‌کنند عارت صحیح را برای آن‌ها بازگو نمایید. برای آنان توضیح دهید که ساختار صحیح واژه‌ها و کلمات چگونه است و در صورتی که این گونه آن‌ها را بیان کنند خوب‌تر و درست‌تر است.

سرگرمی و تفریحات محبوب بچه‌ها را با یادگیری زبان ترکیب نمایید: قطعاً تمام کودکان با شیوه‌ی مورد نظر شما زبان را نمی‌آموزند. یا وجود این خوب است آموزش کودکان را به فضا و یا کارهای محبوب و مورد پسندشان منتقل سازید. در صورتی که کودک شما از بازی اسم فامیل خوشش می‌آید تلاش نمایید بازی را به زبان انگلیسی اجرا نمایید. در صورتی که یک چیستان یا یک پازل را پاسخ می‌دهید و درست می‌کنید به زبان انگلیسی راهکارها و نشانه‌هایی را پیشنهاد کنید.

جمله‌های مبتکرانه و نوآورانه ثبت فراگیری را افزایش خواهند داد: به سبب آن که ثابت شود که فراگیری زبان انگلیسی یک پروسه دائمی و مستمر می‌باشد می‌بایست آگاه شوید که کودک شما در چه حدی می‌باشد و بر طبق آن قادرید میزان تعلیمات آنان را یک پله بالا ببرید. از کودکان درخواست کنید سرود و یا قصه‌ای را برای شما بازگو نمایند. به آنان یاری رسانید تا آن را بنویسند ولو در صورتی که غلط‌های دستوری و مکتوبی فراوانی هم داشته باشند. به آنان فرصت دهید اندیشه‌های خودشان را بازگو نمایند و شما به تدریج غلط‌های آن را تصحیح نمایید. می‌توانید یک کارتون و انیمیشن مطلوب انگلیسی برای آنان پخش نمایید تا بر مکالمات و قصه‌ی کارتون آگاه و سپس از آنان درخواست نمایید تا موقعیت و خصوصیات کاراکتر را بازی کرده و یا موضوع فیلم را به شکل انگلیسی برای شما بازگو نمایند.

نتیجه گیری در مورد این نکات آموزش زبان انگلیسی به کودک

آموزش می‌بایست پیوسته همراه با نشاط و سرگرمی و لذت باشد ، پر تنوع و جذاب نمایش دادن زبان انگلیسی یک شیوه به منظور دست یافتن به این امر است. تلاش نمایید گفت و گو و محاورات خارجه را در منزل به یک امر همیشگی و عادی مبدل سازید تا به تدریج کودکان نحوه‌ی یادگیری زبان را فراگیرند و به آن عادت کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر جهت آموزش زبان به کودکان به این صفحه مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *