تکنیک های آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه

روان شناسی کودک
روانشناسی کودک و نقش آن
مهر ۵, ۱۳۹۷

تکنیک های آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه

آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه

پدران و مادران زیادی علاقمندند که تعلیم و تدریس زبان انگلیسی را به بچه‌های خود در محیط خانه را انجام دهند ولی مطلع نیستند که می‌بایست چگونه این کار را شروع نمایند.

اهمیتی ندارد که میزان وضعیت دانش زبان انگلیسی شما خوب می‌باشد یا نه. با اهمیت‌ترین مورد آن است که راغب می‌باشید و فرزندتان را هم به این کار تحریک و ترغیب نمایید.

تکنیک های آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه :

به منظور تعلیم زبان انگلیسی به بچه‌ها یک روند و برنامه واضح و معلوم را پیگیری نمایید: دارا بودن یک روند و برنامه واضح و معین به منظور مطالعه و فراگیری زبان خارجه در منزل میتواند فراوان موثر و سود بخش باشد. توصیه می‌شود جلسه آموزش مختصر و در ساعت زمانی کوتاه و  به گونه‌ای مرتب تشکیل شود. شما قادرید وقت جلسه‌ی آموزش را به تدریج و با افزایش سن بچه‌ها و بیشتر شدن توجه و دقت آنان زیادتر کنید. برنامه را پر تنوع ودر زمان مختصری اجرا نمایید تا دقت و نظر بچه‌ها را به سمت خود جذب نماید و برای آنان خسته کننده نگردد.

تلاش نمایید برنامه‌ی معین شده را روزانه و در مدت و ساعت همانندی اجرا و تکرار نمایید. بچه‌ها زمانی که مطلع شوند قرار است توقع چه فعالیت و اموری را دارا باشند ، حس آسودگی و رضایت خواهند داشت. در صورتی که محیط و مکان لازم را در خانه در اختیار دارید قادرید قسمتی را به منظور آموزش زبان مشخص نمایید و هر چیز را که در ارتباط با این آموزش می‌باشد مانند سی دی‌ها ، فلش کارت‌ها ، وسایل بازی  و نوشته‌های مربوطه را در آن مکان جای دهید. مرور و تمرین امر فراوان با اهمیتی می‌باشد. کودکان غالباً احتیاج دارند واژه‌ها و اصطلاحات را مکرراً گوش دهند تا قادر به گفتن آنان شوند.

با بچه‌ها بازی کنید: بچه‌ها زمانی که مشغول بازی و سرگرمی می‌باشند به نحو عادی چیزهایی را فرا می‌گیرند. کارت‌های نمایشی و تصویری سبک و شیوه فراوان مناسبی به منظور تعلیم و تدریس واژه‌های زبان انگلیسی می‌باشند و فعالیت‌ها و سرگرمی‌های فراوان و پر تنوعی همانند بازی‌های مهیج و ذهنی ، بازی با واژه‌ها ، بازی‌های اینترنتی موجود هست که قادرید اجرا نمایید تا به کودکان مدد برسانید که زبان انگلیسی را مرور و با آن آشنا شوند.

از هر شرایط و مناسبتی به منظور تعلیم و یادگیری بهره ببرید: امتیاز تعلیم و تدریس زبان انگلیسی در منزل آن است ک شما قادرید از شرایط و فعالیت‌های روزانه و وسایل و تجهیزات حقیقی که در منزل وجود دارد به منوظر آموزش و مرور به گونه‌ای عادی و در فضایی حقیقی بهره بگیرید. به طور نمونه زمانی که به فرزندتان در تمیز نمودن وسایل اتاقش یاری می‌رسانید واژه‌ها و لغات مرتبط برای وسایل و تجهیزات بازی را عنوان نموده و از آنان استفاده نمایید.

برای بچه‌ها کتاب قصه خوانده شود: بچه‌ها علاقمند به کتاب‌های رنگی با عکس‌های زیبا و جالب و طرح بزرگ می‌باشند. با یکدیگر و همراه با کودکتان عکس‌ها و نقاشی‌ها را تماشا نمایید و در صورتی که به عکس‌ها و شکل‌ها علامت می‌دهید اسم و لغات را هم عنوان کنید. بچه‌ها را تشویق نمایید تا اسم تصاویر گوناگون در کتاب‌ها را برای شما بازگو نمایند. شنیدن قصه به بچه‌ها مدد می‌رساند تا با لحن و تلفظ درست لغات و واژه‌ها آشنا و به آن خو بگیرند.

از شعر و آهنگ‌های به زبان انگلیسی بهره بگیرید: آهنگ‌ها و شعرها شیوه‌ای سود بخش به منظور آموزش و فراگیری واژه‌های تازه و پیشرفت در بیان و ادای لغات و واژه‌ها می‌باشند. به ویژه ترانه و شعرهایی که با تحرک موتلف می‌باشد برای بچه‌های با سن کمتر جالب‌تر و گیراتر می‌باشد. چرا که آنان ولو در صورتی که قادر نباشند شعر و ترانه را بازگو نمایند ، قادرند حرکات را اجرا نمایند. این حرکات بیشتر مفهوم واژه‌های حاضر در شعر و آهنگ را نمایش خواهد داد.

گرامر و ساختار زبان را نیز به فرزندتان تعلیم دهید: بچه‌های با سن و سال پایین احتیاجی ندارند که اصول و قواعد گرامر و صرف و نحو را به گونه‌ای کامل فرا گیرند به علاوه آنان با گوش دادن و بهره گیری از قالب و شکل گرامر و صرف ونحو در وضعیت و شرایط گوناگون با آن‌ها آشنا می‌شوند. گوش دادن به گرامر زبانی که در وضعیت معینی استفاده می‌شود از دوران کودکی به فرزند شما یاری می‌رساند تا آن‌ها را به گونه‌ای عادی و صحیح در دوره‌های بعدی به کار بگیرند. برای بچه‌های با سنین بالاتر قادرید از تکالیف گرامر زبان بهره بگیرید.

نتیجه گیری 

در هنگام انتخاب تعلیم مباحث گوناگون ، به تمایلات و مشخصه‌های فرزندان دقت داشته باشید و به آنان فرصت داده تا خودشان مباحث ومطالب را گزینش نمایند. می‌توانید تعلیم و تدریس را با مباحث و مطالب ذیل آغاز نمایید:

ارقام ، ویژگی‌ها و مشخصات اشیا ، اعضای فیزیکی جسم ، وسایل بازی ، رنگ‌ها ، خوراک‌ها ، اسامی جانداران و … .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *